Bu gün APA Media Group-un yeni layihəsi olan APA Jurnalist Məktəbi fəaliyyətə başlayıb.
APA Media Group-un rəhbəri Vüsalə Mahirqızı qeyd edib ki, təlimdə iştirak etmək üçün 230 müraciət daxil olub:
"Bizim komanda təlimdə iştirak üçün 26 nəfəri seçdi. Düşünürük ki, APA Jurnalist Məktəbinin ilk iştirakçıları gələcəkdə Azərbaycan mediasının tanınmış imzaları olacaqlar".
Vüsalə Mahirqızı onu da bildirib ki, "APA Group" özü də təlim iştirakçıları arasından öz kadr bankını zənginləşdirmək üçün istifadə edəcək:
"Üç ay keçiriləcək təlimdə iştirak edəcək şəxslər şirkətin bütün imkanlarından faydalana biləcəklər. Təlimçilərdən başqa hər həftə tanınmış jurnalistlər, blogerlər, yeni media mütəxəssisləri öz təcrübələrini təlim iştirakçıları ilə bölüşəcəklər".
Qeyd edək ki, ilk təlimçilər əməkdar jurnalist Qabil Abbasoğlu, tanınmış telejurnalist İlqar Əlfi, APA TV-nin direktoru Orxan Məmmədli olacaq.

Сегодня начала функционировать Школа журналистов АПА, являющаяся новым проектом APA Media Group.
Руководитель APA Media Group Вюсаля Махиргызы отметила, что для участия в тренингах поступило 230 обращений:
«Наша команда отобрала для участия в тренингах 26 человек. Думаем, первые участники Школы журналистов АПА станут в будущем известными представителями азербайджанских СМИ».
В.Махиргызы добавила, что «APA Group» также будет пополнять свои ряды за счет участников тренингов:
«В течение трех месяцев тренингов их участники смогут воспользоваться всеми возможностями компании. Кроме того, каждую неделю своим опытом с участниками тренингов будут делиться известные журналисты, блогеры, специалисты сферы СМИ».
Первыми наставниками в Школе журналистов АПА будут заслуженный журналист Габиль Аббасоглу, известный тележурналист Ильгар Альфи, директор APA TV Орхан Мамедли.